Bowling

Varmt Välkomna Till bowlinghallen Och Vår Trevliga, Serviceinriktade Personal.

 

Bowlinghallen är öppen

Mån: 16.00-19.00

Tis-Tors: 14.00-20.00

Fre-Lör: 14.00-21.00 ( vid bokningar har vi öppet längre )

Sön: 14.00-17.00

Restaurangen är öppen med lunchbuffé måndag till fredag 11.00-14.00, samt öppet kvällstid.

Måndag – Torsdag 11.00-14.00 samt 16.00-20.00

Fredag: 11.00-14.00 samt 16.00-22.00 (ev längre vid evenemang)

Lördag: 14.00-22.00

Söndag: Stängt

Söndag-Torsdag 180kr/bana, Fredag-Lördag 195kr/bana samt Discobowling 249kr/bana.

Telefonnummer till restaurangen för frågor om lunch mm: 070-0943719

Cateringfrågor ring Thomas 070-3299033.

Serietabell HT 2018

Det är viktigt att vi har en fungerade tabell. Stämmer det inte, säg till!

LAGSpeladeVinstFörlPoäng
Anonyma Bowlare12611120
Deloitte12512120
Team Skeptiska 12522019
BK Rännan1241,530,514
56+1227,544,58
Gökboet1227457
Flygtseniorer1218544
Jumbo1210624
LAGSpeladeVinstFörlPoäng
Ängalunds Gård
12512118
Käglorna 12522017
Fyrklövarna12432915
Slevarna 12442814
Gröngölingarna12343211
Team Svea 12333311
KRIS1218546
Nöjeshuset127652

Nöjeshuset

Nöjeshuset Gokarthallen
i Emmaboda AB
Lokstallsgatan 1
361 31 Emmaboda
Kalmar län

Tel: 0471-125 55

E-post: info@nojeshuset.nu